Drevené podlahy

Drevo je krásny, tradičný a veľmi obľúbený materiál, ktorý nepodlieha módnym trendom. Drevené podlahy vyžarujú teplo, dodávajú útulnosť každému interiéru a prinášajú kus prírody do vášho domova. Pri moderných parkiet sa nemusíte obávať ani údržby, ktorá je jednoduchá a veľmi praktická a odvíja sa od zvolenej povrchovej úpravy dreva. V našom sortimente nájdete drevené podlahy švédskeho výrobcu Kährs, ktoré exkluzívne dodávame do Českej republiky, Slovenska a Maďarska, ďalej parkety švajčiarskeho výrobcu Bauwerk a drevené podlahy našej privátnej značky KPP, ktorá ponúka kvalitu a dizajn za priaznivú cenu. Voliť môžete medzi trojvrstvovou podlahou, ktorá je vhodná predovšetkým pre pokládku plávajúcim spôsobom alebo dvojvrstvovými parketami, ktoré sa lepia k podkladu.

Dřevo je krásný, tradiční a velmi oblíbený materiál, který nepodléhá módním trendům. Dřevěné podlahy vyzařují teplo, dodávají útulnost každému interiéru a přináší kus přírody do vašeho domova. U moderních parket se nemusíte obávat ani údržby, která je jednoduchá a velmi praktická a odvíjí se od zvolené povrchové úpravy dřeva. V našem sortimentu naleznete dřevěné podlahy švédského výrobce Kährs, které exkluzivně dodáváme do České republiky, Slovenska a Maďarska, dále parkety švýcarského výrobce Bauwerk a dřevěné podlahy naší privátní značky KPP, které nabízí kvalitu a design za příznivou cenu. Volit můžete mezi třívrstvou podlahou, která je vhodná především pro pokládku plovoucím způsobem nebo dvouvrstvými parketami, které se lepí k podkladu.

Viacvrstvové drevené podlahy

Štruktúru viacvrstvových podláh tvoria dve alebo tri drevené vrstvy lepené proti sebe krížom. U trojvrstvových krytín býva na spodnej časti podlahy drevená dyha, stredovú časť tvorí výstuž z masívu (borovica / smrek - záleží na výrobcovi) a vrchnú nášľapnú vrstvu potom tvorí jedna z ušľachtilých drevín. Z hľadiska dizajnu je na viacvrstvovej podlahe najdôležitejšie práve drevina, ktorá tvorí nášľapnú vrstvu. Viacvrstvové podlahy sú oproti masívnym dreveným podlahám stabilnejšie, viac odolné proti prehýbaniu, vydutiu a praskaniu. Výhodou je jednoznačne aj ich ľahká pokládka, lebo väčšina viacvrstvových drevených podláh je už z výroby vybavená zámkovým mechanickým spojom, ktorý umožňuje pokládku plávajúcim spôsobom, teda bez lepenia či skrutkovania. Pri poškodení podlahy je tak vďaka zámkovému spoji možné krytinu rozobrať a zničenú lamelu vymeniť. Vďaka svojej konštrukcii, ktorá je odolnejšia a stabilnejšia ako masív, sú viacvrstvové podlahy, ak spĺňajú základné rozmerové a technické požiadavky, vhodné pre pokládku nielen na teplovodné podlahové vykurovanie.

Masívne drevené podlahy

Krytinu tvorí jeden kus / druh dreviny, môže sa jednať o klasickú doskovú podlahu, palubovku či parkety. Krytiny z masívu sú náchylnejšie na zmeny klimatických podmienok v miestnosti, majú tendenciu meniť svoj tvar, najčastejšie zosychať, praskať, môže dôjsť k vytláčaniu. Väčšinou sa pokladajú pripevnením k podkladu napevno (priskrutkovanie či prilepením).

Jsme výhradním dodavatelem Kährs podlah v Česku, Maďarsku a na Slovensku.

Ponúkame vám drevené podlahy týchto výrobcov

 

(Sme výhradným dodávateľom Kährs podláh do Českej republiky, Maďarska a na Slovensko.)Zjistit víceZjistit víceZjistit více

SPÔSOBY POKLÁDKY

Na pevno k podkladu

Krytina je k podkladu prirobená napevno, teda celoplošne prilepená alebo priskrutkovaná k podkladovému roštu..

Plávajúcim spôsobom

Krytina nie je k podkladu prirobená napevno, ale tzv. pláva na podlahe. Takto možno pokladať krytiny, ktoré sú vybavené moderným mechanickým zámkovým spojom. Tento spôsob pokládky sa týka predovšetkým viacvrstvových drevených podláh. Inovovaný zámkový spoj nedávno predstavil aj popredný európsky výrobca drevených viacvrstvových krytín, spoločnosť Kährs. Ide o patentovaný zámkový spoj Woodloc 5S.

Pri pokládke krytiny plávajúcim spôsobom odporúčame pod samotnú krytinu umiestniť kvalitnú kročajovú izoláciu, ktorá zabráni prípadnému nepríjemnému krokovému hluku. Pod kročajovú podložku je dôležité umiestniť aj zábranu proti vlhkosti, resp. parotesnú zábranu (PE fólia), ktorá zabráni prípadnému prieniku zvyškovej vlhkosti z podkladu do krytiny.

Pre predchádzanie problémov s krokovým hlukom pri drevených podláh odporúčame použiť ALVT podložku od švédskeho výrobcu Kährs. Jedná sa o najvhodnejšiu podložku v rámci drevených plávajúcich podláh, ktorá je navyše ideálna pri pokládke na podlahové vykurovanie.


 

Prečítajte si aktuálne články z nášho blogu!

Přečtěte si aktuální články z našeho blogu!
 

KPP dodává švédské krytiny do projektu Vily Švédské kříže

KPP dodává švédské krytiny do projektu Vily Švédské kříže

odlahy, kam se podíváš. Takovou inspiraci uvidí klienti ve vzorovém domě právě dokončovaného projektu Vily Švédské kříže v Moravanech u Brna. Dřevěné…
Dřevěnou podlahu olejovanou, nebo lakovanou?

Dřevěnou podlahu olejovanou, nebo lakovanou?

Zatímco před dvěma desetiletími v interiérech výrazně převažovaly dřevěné podlahy s lakovanou povrchovou úpravou, dnes je popularita lakovaného a…
Světlá, tmavá nebo neutrální podlaha?

Světlá, tmavá nebo neutrální podlaha?

Lidé zpravidla ví, zda chtějí světlou, tmavou nebo neutrální podlahu, ještě než začnou dřevěnou podlahu shánět. Je však několik aspektů, které byste…