ČLÁNOK

Zoznámte sa s trvalo elastickými a vysoko odolnými krytinami

Séria Wineo PURLINE 1200

Séria Wineo PURLINE 1200 nadväzuje na kolekcie s označením PURLINE 1000 a PURLINE 1500. Všetky tri rady spája 100% ekologickosť, ktorá sa neobmedzuje iba na zloženie krytiny, ale ďaleko prekračuje hranice bežného chápania tohto pojmu. Pojem ekologický výrobok môže mať totiž rôzny obsah, najčastejšie poukazuje na skutočnosť, že pri výrobe produktu neboli použité chemické látky. Znamenať ale môže tiež možnosť recyklácie, eventuálne ekologickú údržbu. Podlahy z radu Wineo PURLINE 1200 spĺňajú všetky tieto parametre, a to na sto percent.

Skutočne žiadna chémia
Wineo PURLINE 1200 je kolekcia 100% bio krytín, na výrobu ktorých sa používajú výhradne prírodné látky. Sú nimi ricínový alebo ľanový olej a sadra, teda suroviny pochádzajúce z obnoviteľných zdrojov. Nie sú tu použité žiadne umelé prísady, žiadne zmäkčovadlá alebo chlór. Vďaka tomu sú tieto krytiny aj 100% recyklovateľné, ich likvidácia nezaťažuje životné prostredie, v prípade požiaru nevznikajú toxické plyny a takmer žiadny dym. Tretia rovina ekologickosti podláh z tohto radu spočíva v údržbe. Nášľapná vrstva je celá vyrobená z rýdzo prírodného polyuretánu, na údržbu podlahy tak stačí iba čistá voda – bez prídavku akéhokoľvek čistiaceho prípravku.

Call me Tilda, Cheer for Lisa
Pokiaľ ide o dekory, nový rad ekologických krytín Wineo PURLINE 1200 prináša najmä imitáciu obľúbených drevín a prírodného kameňa. Nečakajte ale, že si budete vyberať medzi designmi pomenovanými dub arctic, borovice nordic a podobne sucho označenými produktmi. Výrobca pre rad Wineo PURLINE 1200 zvolil skutočne netradičné názvoslovie. Dekory nesú názvy ako napr. Please meet Paula, Say Hi to Klara, Call me Tilda, Cheer for Lisa, Smile for Emma alebo Hello Martha. Samozrejme sú tu zastúpené aj mužské mená, napríklad v prípade dekorov s názvom Presenting Karl, This is Theo či Introducing Otto… Tieto názvy len zvýraznia výnimočnosť týchto krytín spočívajúcu v priateľskom vzťahu k životnému prostrediu aj užívateľovi.

Vydrží naozaj veľa
Či už vás osloví ktorýkoľvek z dekorov, môžete sa spoľahnúť, že podlaha Wineo PURLINE 1200 obstojí aj v náročných podmienkach. „So záťažovou triedou 33 je určená do prostredia najnamáhanejších priestorov domácnosti aj vysoko zaťažovaných priestorov v komerčnej sfére. Výnimočnú odolnosť aj dlhú životnosť týchto krytín zaisťuje nášľapná vrstva z biopolyuretánu ecuran,“ vysvetľuje Miloslav Sivák, vedúci regionálneho predaja spoločnosti Kratochvíl parket profi.

Sloboda v spôsobe pokládky
Výrobca Wineo ponúka užívateľovi pri väčšine svojich podlahových krytín možnosť zvoliť si spôsob pokládky, ktorý bude najlepšie vyhovovať konkrétnym podmienkam. Nie je tomu inak ani v prípade novej série Wineo PURLINE 1200. „Jednotlivé dekory tak môžete zaobstarať v podobe dielcov určených na pokládku celoplošným lepením, ďalej ako dielce so zámkom pre pokládku plávajúcim spôsobom, a to buď na HDF doske, alebo na doske z rigidu SPC . Táto posledná možnosť je praktická pre situácie, keď sa treba vysporiadať s nerovnosťami podkladu. Rigid SPC jednak umožňuje zachovať nízku konštrukčnú výšku krytiny, na druhej strane tento vysoko pevný nosič zabraňuje prekresleniu nedokonalostí podkladu do krytiny. Táto vlastnosť predurčuje podlahy PURLINE 1200 na použitie ako v novostavbách, tak pri rekonštrukciách,“ podotýka Miloslav Sivák z KPP.
 
Zdravá, príjemná a bezpečná podlaha i pre batoľatá
Vďaka nulovému obsahu chemických látok nevylučujú podlahy PURLINE 1200 žiadny zápach. Sú teda vhodné do prostredia, kde žijú astmatici, alergici, ale aj pre rodiny s malými deťmi, ktoré sa najmä v útlom veku po podlahe plazia a majú tendenciu ju aj olizovať.

Bio podlaha Wineo PURLINE 1200 má mnoho ďalších výhod. Je tichá, príjemná na chôdzu bosou nohou – mäkká aj teplá, vďaka elasticite tiež menej zaťažuje kĺby. Vhodná je aj na pokládku na podlahové vykurovanie a tiež do priestorov so zvýšenou vlhkosťou, ako sú kuchyne a kúpeľne. S certifikovanou odolnosťou proti sklzu zaistí aj vo vlhkom prostredí nanajvýš bezpečný pohyb.